Garanti Şartları

NEW ANATOLIA TEKSTIL GARANTİ ŞARTLARI

Garanti kumaşın ön yüzüne verilir.

Belirtilen kullanım ve temizleme tavsiyelerine uyulmuş olmalıdır.

Alış tarihinden itibaren bir yıl içinde kumaşlarımızda ortaya çıkabilecek sorunlar için alış belgesi ve hatalı kumaşın firmamıza getirilmesi gerekir. Söz konusu ürünler fabrikamızda laboratuarlarda ve Sagem’de incelenmeye alınır. Yapılan inceleme sonucu hatanın üretimden kaynaklandığının tespit edilmesi durumda müşterinin zararı tazmin edilir. Müşterinin kullanım hatasından doğan bir bozulma söz konusu ise, müşteri bu konuda bilgilendirilir.

Döşeme işlemi sırasında kumaş dikiiş payı en az 1 cm olmalıdır.

Ayrıca astarsız olarak direkt süngere döşenen ürünlerimiz garanti kapsamı dışındadır.

KULLANIM VE BAKIM İÇİN TAVSİYELERİMİZ

Kumaşlarımıza kurtemizleme işlemi uygulanabilir.

Kumaş üzerine dökülen sıvılara , emici bir kağıt veya yumuşak bir bezle en kısa zamanda müdahale edilmesi.

Çamaşır suyu,deterjan,renkli sabun ve leke sökücü maddeler kumaşların temizleme işlemlerinde kullanılmamalıdır.Temizleme özel döşeme şampuanları veya beyaz saf sabun tercih edilmelidir.

Temizlerken sünger fırça kullanılmamalı,sadece yumuşak bezlerle dairesel hareketlerle lekeli kısım hafifçe silinmelidir.

Kurutma işlemi direkt güneşte yada yüksek ısılı ütüyle yapılmalıdır.bu işlem düşük ısıya ayarlanmış saç kurutma makinası ile dairesel hareketler çizerek yapılmalıdır.

Ürünlerimizi direkt güneş ışığından koruyarak,çevirmeye uygun yastıklar sık sık ters yüz edilerek kullanılmalıdır.

Scotchgard koruyucu uygulanmış kumaşlara scotchgard kullanım tallimatlarına uygun kullanım ve temizleme yapılmalıdır.

Derili ürünlerin düzenli olarak temiz,yumuşak bir bezle tozu alınmalı; yılda bir kez daha önce kullanılmamış temiz bir sünger ile temizlenmelidir.Bu temizlemede nemli süngere birkaç damla hintyağı damlatılarak deri dairesel hareketlerle silinmelidir.

ÖZEL UYARILARIMIZ

Döşemelik kumaş seçimde dikkat edilmesi gereken önemli bir konuda kumaşın uygun yerde uygun amaçlarla kullanılmasıdır.

Doğal elyafın ,sentetik elyafa göre ışık haslıklarının düşük olması; özellikle lacivert,siyah,bordo,kiremit renklerde solma oranını arttırdığı göz ardı edilmemelidir.

Kullanıcının dikkat etmesi gereken diğer bir konu; fantezi içeren kumaşların diğerlerine oranla daha nazik kullanılmalarının gerekliliğidir.


Etiketler : Garanti Şartları